UNSER (LEIT-) BILD VON KITZINGEN

  • Englisch
  • Französisch
  • Deutsch
  • Russisch
  • Italienisch
  • Polnisch

Wählen Sie Ihre Sprache

Kitzingen`im

Bizlerin Kitzingen sehrinde yasayan vatandaslar olarak önce tanri`ya,kendimize ve gelecek nesillere karsi görevlerimiz ve sorumluluklarimiz var. Bizler bunun bilincinde olup, sehrimiz hakkinda bilgiler verecegiz. Bizler etkili ve dürüst davranirsak yarinlarimizi garanti altina almis oluruz.Bu bakimdan; sosyal, ekolojik ve ekonomik hizmetleri ayni anda yürütmeliyiz.

Bunlarin yani sira, korunmasi ve saklanmasi gereken degerleri iyi muhafaza ederek; modern kalkinmaya açik olmali ve daha ileri gitmek için çaba sarfetmeliyiz. Tarih`imize, kültür`ümüze ve inanc`imiza sahip çikarak, onlari gelecek nesillere ögretmek üzere korumali ve devamini saglamaliyiz.

Sehrimiz

Kisaca Main nehri kenarindaki Kitzingen sehrini, yasamaya ve görülmeye deger bir yer olarak
notlariniz arasina alabilirsiniz. Burada yasayan bütün vatandaslarimiz toplumsal bir uyum içeri
sindedirler.

Iliskilerimizdeki en büyük hedeflerimiz, dostluk ve dayanisma içerisinde karsilikli tartismalarla iç barisa hizmet ederek, insanlik ve hosgörü çercevesinde cesaretli bir ortam yaratarak beraber
ce yasamak !

Tartismalarimizda zorbaligi araç olarak kullanmaya daima karsi çikmak! Alinacak önemli siyasi kararlarda vatandaslari daha önceden bilgilendirmek ve onlarin onayina sunmak! Azinliklari her zaman desteklemek ve onlarin cesaretlerinin kirilmamasi için tesvik etmek!

Kitzingen`in gelecek nesilleri; bugünkü gençler ve çocuklardir. Sehrimizde yasayan aileler daima gelecek neslin destekcisi olduklarini hayatin her alanindabelirtmek zorundadirlar. Bu arada: sehri
mizde yasayan yetiskinlerin yapacaklari katkilari talep etmeliyiz. Bedensel özürlü kisilerin ilgi alanlarini dikkate alip, onlarin sehrimizde uyum içerisinde yasamalarini saglamaliyiz.

Vatandaslik Bilinci

Sehrimize canlilik gelmesi için, kisilerin prensipleri özünde fahri görevlerini ve vatandaslik baglarini gerekli varsayimlar içerisinde talep etmeliyiz. Buda toplumun yapamayacagini hiç bir küçük grubun basaramayacagi anlamina gelmektedir.

Ulasim – Ekonomi – Turizm

Kitzingen sehri bir ag sebekesi gibi dinlenmeyerlerini, kültürü, gezi ve spor alanlarini birbirine baglamis merkezi bir yerdir. Main nehri kenarinda rahat ulasilabilen, ortaçaglardan kalma kuleleri, kiliseleri ve baska bir ibadet merkezi Synagoge`si olan, geleneksellesmis sarap üretim yeri olarak gelecege yönelik gelismeleri ile ekonomisini canlandiran turistik bir sehirdir.

Sehrimiz, toplumun uyum saglayacagi biçimde ulasim sorununu çözmüs, yasayan herkesin, bir araç sahibi olmasina önem göstermistir. Bu taslak çercevesinde toplumsal, ekolojik ve ekonomik alanlarda saglam adimlarla kalkinmaya önem göstermistir. Ekonomi toplumun bir parçasi olup, Belediye olarak bu açidan gerekli bütün yardimlar ekonomi adina seferber edilmistir. Sehrimiz kalkinmada ve pazarlamadaki stratejik hedefini etkili bir bicimde ifade edip, kalkinmadaki hizini sinirlandirmamis ve gelisimi kaliteli bir hale getirmek için çaba sarfetmistir.

Sehrimizde var olan mevcut degerlerle itinali bir sekilde ilgilenilmeli, gelismesi için daha birçok olanaklar yaratilmalidir. Korunulmasi gerekli olan düzlüklere ve biyotopik alanlara mümkün oldugu kadar dokunulmadan karakteristik alan ve bölgeler elde edilebilir.

Kitzingen hem yasayanlari, hemde ziyaretcileri için çekici bir alisveris sehridir. Sarabi ve yiyecek mahsülleri bölgenin en iyileri olup, ünleri bölge sinirlari disina yayilmistir. Main nehri kenarinda çok iyi bir yere kurulmus olup, dinlenme ve bos vakit geçirme yerleri ile kaliteli bir yasam sunan, ayrica otelcilikte kaliteli ve uygun fiyatlari ile kendini göstermistir.

Kültür

Kültür yasantisinin cok yönlü ve aktif olusu sehir sinirlari disina tasmistir. Belediyemiz özellikle gözle görülmeyen gizli kalmis kültürleri açiga çikarmak için itinali bir çaba sarfetmektedir. Bilim dalina katki için en iyi imkanlar kullanilmaktadir. Sehrimiz dernek kuruluslarina ve degisik insiyatiflerden kuruluslara genis olanaklar tanimaktadir.

Idare meclisi ve kültür hizmetleri

Idare meclisi,kültür hizmetlerinde görevlerini titizlik ve hassasiyet içerisinde uygulamaktadirlar. Bu açidan, yerli-yabanci vatandaslarini birbirlerine karsi devamli sevgi ve saygiya yönlendirmektedirler.

Örnek yasanti ve gelisim

Kitzingen`deki her ticari is; Kitzingen`in tanitilmasinda örnek olarak gösterilemez. Bu vesile ile bizler sehrimizde var olan zayif noktalari gelistirmek için bütün gücümüzle çalismaliyiz. Sehrimizdeki görünümü dahada güzellestirmek ve durmadan gelistirmek için sürekli yeni fikirler üretmeliyiz. Belediyermiz, meclis üyelerimiz, danismanliklarimiz görevlerinin bilinci içerisinde en iyi olanaklari kullanarak, gelecek nesilleri sorumluluk bilincine tesvik etmelidirler.. Meclis üyeleri ve encümen azalari anayasanin onlara tanimis oldugu yetkileri kullanarak, Kitzingen`de görülmeye deger yerleri dahada fazlalastirmak için çaba harcamalidirlar. Bizler Kitzingen`de yasayanlar olarak sehrimizin daha iyi gelismesi ve görülmeye deger yerlerin çogalmasi için kontrollü ve aktif bir sekilde görevler üstlenmeliyiz.

Ihr Ansprechpartner:
Stadt Kitzingen
Tel.: 09321/20-0
Fax: 09321/20-2020
Hier kommen Sie zum Bürgerserviceportal...
Unabhängig ist einfach
Veranstal-
tungen
und
Termine
LKW Kitzingen