Myśl przewodnia mieszkańców miasta Kitzingen

  • Englisch
  • Französisch
  • Türkisch
  • Russisch
  • Italienisch
  • Deutsch

Wählen Sie Ihre Sprache

Mój Kitzingen.

My wszyscy mieszkańcy miasta Kitzingen, w odpowiedzialności za nasze postępowanie przed Bogiem, sobą nawzajem a także przyszłymi pokoleniami nadajemy naszemu miastu, następującą myśl przewodnią.

Pragniemy wychodzić rozwojowi naprzeciw, przy jednoczesnym torowaniu drogi dla postępu. Aspekty socjalne, ekologiczne i ekonomiczne są równoważne. Naszym zabezpieczeniem przyszłości jest handel. Świadomie staramy się podtrzymywać nasze dziedzictwo historyczne, kulturalne i duchowe a także przekazać je naszym potomkom.

Nasze miasto

Kitzingen położony nad Menem jest przejrzystym, pełnym życia miastem z osobowością. Ludzie zamieszkują tu chętnie, znajdują tutaj zrozumienie i wsparcie tworząc społeczność

Odważnie radzimy sobie z przeciwnościami losu okazując sobie wzajemnie szacunek, a otwarte podejście do problemu solidaryzuje naszą wspólnotę. Odrzucamy przemoc, jako środek dyskusji, wykazując tolerancję i humanitarne podejście.

Jasne i transparentne wypowiedzi polityków rządzących prowadzą do zrozumienia i dużej zgodności w podejmowanych decyzjach. Oferujemy ojczyznę, obywatelom innego pochodzenia i odmiennej kulturze, z którą mogą się związać. Wykazujemy i cenimy sobie odwagę cywilną, wstawiając się za mniejszościami w słusznej sprawie.

W naszych dzieciach i młodzieży dorasta następne pokolenie mieszkańców miasta Kitzingen. Dlatego im i ich rodzinom poświęcamy uwagę i okazujemy nasze wsparcie. Szanujemy seniorów i doceniamy ich wkład w nasze miasto. Integrujemy się z osobami niepełnosprawnymi, uwzględniając ich potrzeby w codziennym naszym życiu miejskim.

Świadomość mieszkańców

Obywatelskie zaangażowanie i honorowe działania są koniecznymi warunkami dla życia miasta. Zachowania takie są wspierane i doceniane. Okazujemy wsparcie, dzięki czemu jesteśmy w stanie więcej zdziałać, jako wspólnota niż pojedyncza jednostka.

Komunikacja, gospodarka, turystyka

Kitzingen przedstawia się, jako centrum w krajobrazie rekreacyjnym, łącząc kulturę z wolnym czasem i sportem. Bardzo dobra dostępność, atrakcyjna gospodarcza lokalizacja, położenie nad Menem oraz tradycja miasta handlującego winem stają się filarami przyszłości dla dalszego rozwoju miasta, jako przestrzeni życiowej i gospodarczej.

Zabytkowy wizerunek miasta z wieżami, kościołami i byłą synagogą stawiają miasto, jako cel turystycznej podróży. Miasto posiada ogólną infrastrukturę transportową, dając dużą mobilność wszystkim tutaj żyjącym obywatelom.

W tej koncepcji na równym poziomie zostały uwzględnione społeczne, ekonomiczne a także ekologiczne potrzeby. Najwyższa uwaga zwrócona jest na utrzymanie, a także na stworzenie nowych miejsc pracy a także podniesienia ich, jakości. Troskliwie dbamy o miasto, wykorzystując nowe możliwości rozwoju.

Typowo frankowo-menowy obraz miasta i krajobrazów zostanie zachowany, nie będzie ingerencji w ekosystem. Kitzingen jest atrakcyjnym miastem na zakupy zarówno dla mieszkańców jak i dla odwiedzających. Produkty winne oraz ogrodnicze Kitzingen stanowią znak towarowy zarówno w naszym regionie jak i daleko poza nim. Bezpośrednie położenie nad Menem razem ze swoim zróżnicowanym potencjałem spędzania wolnego czasu i rekreacji oraz szeroki zakres ofert gastronomicznych przyczyniają się do poprawy jakości życia.

Kultura

Nasze życie kulturalne jest atrakcyjne i wykracza poza granice naszego miasta. Na szczególną uwagę zasługuję promowanie drobnych przedsięwzięć kulturalnych. Mieszkańcy mogą w aktywny sposób przyczyniać się do rozwoju miejscowej kultury. Miasto Kitzingen zdaje sobie sprawę jak duże znaczenie ma edukacja, dlatego stwarza nowe przestrzenie poprzez promocję prac w stowarzyszeniach oraz innych inicjatywach.

Administracja miejska i kulturowa

Administracja miejska ma charakter usługowy. To ona wspomaga swoich mieszkańców w ich prośbach, a także firmy lokalne. Pomaga także, tym, którzy chcą tutaj osiąść.

Żyć myślą przewodnią i dalej ją rozwijać

Nie wszystkie działania w naszym mieście odpowiadają naszym wyobrażeniom oraz ideologii. Dlatego stale szukamy słabych punktów, które przeszkadzają nam w realizacji naszych założeń. Staramy się rozwijać naszą myśl przewodnią poprzez nowe pomysły. W obywatelach, reprezentantach społecznych i administracji, promowane będą na wszystkich poziomach świadomej odpowiedzialności, utrzymanie i polepszanie postaw życiowych w nas i przyszłych pokoleniach. Rada miejska i administracja wyznają zasady tej ideologii i zobowiązują się ją dalej rozwijać. My wszyscy w Kitzingen zobowiązani jesteśmy do aktywnego wdrażania, kontroli oraz dalszego rozwoju tej ideologii.

… opłaca się wspólnie działać.

Hier kommen Sie zum Bürgerserviceportal...
Brücken Apotheke
Veranstaltungen
[Previous Month] August [Next Month]
Mo Di Mi Do Fr Sa So
31 29 30 31 1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31 1
Taxen e.V.